BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YILMAZ’ın KURBAN BAYRAMI MESAJI
  • BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YILMAZ’ın KURBAN BAYRAMI MESAJI

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.
Ülke, millet ve İslâm âlemi olarak yeni bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Allah’a ne kadar hamdetsek, ne kadar şükretsek azdır.
Kurban ibadeti, bir yandan bizleri Cenab-ı Hakk’a yakınlaştırırken bir yandan da yardımlaşma ve dayanışma ile sosyal bünyemizi takviye ederek birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirir. Bir yandan bizleri Hz. İbrahim (as) ile Hz. İsmail’in (as) hayatına götürürken bir yandan da Sevgili Peygamberimizin (sav) örnek hayatını hafızalarımızda canlandırmamıza vesile olur.
Kurban, bütün sevgileri,en çok sevilen uğruna feda edebilmenin sembolüdür. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim, kurbanların ne etlerinin ne de kanlarının Allah’a ulaşacağını, Allah’a ulaşanın sadece takvamız olduğunu bizlere haber vermektedir.
Kurban Bayramı İslâm’ın her ibadetinde olduğu gibi Kurban ibadetinde de yegâne ölçü Kur’an ve Sünnettir; tarih boyunca medeniyetler inşa eden İslâm’ın ana yoludur, sevad-ı azamdır, ehl-i sünnettir, selef-i salihinin uygulamalarıdır, ulemanın ve fukehanın içtihatlarıdır. Bu sebeple kurban bağışı toplayıp da kurbanı kesmemek veya kurban etlerini satmak gibi İslâm geleneğinde yeri bulunmayan ve din istismarı olan uygulamalara asla itibar edilmemelidir. Ayrıca Yüce Rabbimize yakın olmak için yerine getirdiğimiz Kurban ibadetini ifa ederken bizi O’ndan ve O’nun rızasından uzaklaştıracak her türlü davranıştan kaçınılmalıdır. Hayvana eziyet etmek, imanın yarısı addedilen temizliği göz ardı etmek, insan ve çevre sağlığını tehdit etmekle Allah’a yakınlık kurulamayacağı iyi bilinmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek günlerde milletimizin bekası için şehadete ulaşan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Yakınlarına başsağlığı, sabırlar diliyorum. Şuan vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizin bayramlarını kutluyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.
Değerli Reşadiyeli hemşerilerimizin, aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve âlem-i İslâm’ın Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bayramın Müslümanlar arasında gerçek anlamda bir bayrama, yakınlaşmaya ve kaynaşmaya vesile olmasını, Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Mustafa YILMAZ
Reşadiye Belediye Başkanı

6570cookie-checkBELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YILMAZ’ın KURBAN BAYRAMI MESAJI

ALO 153

Talep, öneri ve sorunlarınız için hizmetinizdeyiz. Lütfen ALO 153 hattını arayarak bizimle iletişime geçin.

süper uygulama Web Tasarım ve Kodlama F5 Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik ve görsel paylaşımı yasaktır.