KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Sosyal medya aracılığı ile belediyemize ait çöp aracının arka tarafında bir yavru köpek görüntülenmiştir. Çöp döküm sahasında farkına varılan yavru köpek belediyemizin görevlileri tarafından koruma altına alınmıştır. Konunun sosyal medyadan duyulmasının hemen sonrasında Belediye Başkanımız Sayın Mustafa YILMAZ, temizlik personellerini arayarak gerekli bilgileri almıştır.

Yavru köpeğin çöp kamyonuna nasıl çıktığı konusunda incelemelerimiz devam etmektedir. Bu olayda köpeğin çöp kokusundan dolayı kendisi çıkmış olabileceği gibi bazı kişi veya kişilerce de konulmuş olacağı göz önüne alınacaktır.
Belediyemizin sokak hayvanları üzerinde yaptığı sağlık çalışmaları, öncelikli olarak hayvan sağlığı, insan ve çevre sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa YILMAZ bu konuda gereken önem ve hassasiyeti göstermektedir.
Sosyal medyaya servis edilen ve Belediyemizi hedef alan paylaşımlarda ki “köpekleri ölüme götürüyorlar” gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olan köpek yavrusu olay yerinde belediyemiz ekiplerince fark edilmiş olup koruma altına alınarak, Belediyemiz veterineri tarafından gerekli sağlık kontrolünden geçirilmiş, daha sonra özel bir veterinerde muayenesi, parazit ilaçlaması ve aşıları yapılarak hayvan sever bir vatandaşımız tarafından sahiplenilmiştir.

Bu olayın takipçisi olunacağını, ihmal ve kusuru olanlar hakkında gerekli soruşturmalar yapılarak idari ve hukuki işlem başlatılacağını ve aynı zamanda da asılsız iddialar ile kamuoyunu yanlış bilgilendirenler hakkında da yasal işlemlerin başlatılacağını buradan ifade etmek istiyoruz.
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.
Reşadiye Belediye Başkanlığı

6780cookie-checkKAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

ALO 153

Talep, öneri ve sorunlarınız için hizmetinizdeyiz. Lütfen ALO 153 hattını arayarak bizimle iletişime geçin.

süper uygulama Web Tasarım ve Kodlama F5 Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik ve görsel paylaşımı yasaktır.