REŞADİYE BİYOLOJİK ATIK SUYU ARITMA TESİSİ HIZLA YÜKSELİYOR
Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Atık Su Arıtma Tesisinde çalışmaları yerinde inceleyerek, Bölgenin arıtma ihtiyacını karşılayacak modern tesisin yapım çalışmaları hakkında teknik ekipten bilgiler aldı.
TESİSİN MALİYETİ YAKLAŞIK 7 MİLYON 500 BİN TL
İlçemiz Mengen Kalesi mevkisinde, ilçe merkezine 3 km uzaklıkta, yaklaşık 20 dönümlük bir alan üzerinde SUKAP kapsamında inşa edilecek olan Biyolojik Atık Su Arıtma tesisinin, %50 si Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, %50’si ise Reşadiye Belediyesi tarafından karşılanacak.
Tamamlandığında modern atık suyu arıtma yapılarından biri olacak tesis modern ve Avrupa standartlarına uygun olacak. İçerisinde Debimetre binası, ızgara ve kum tutucu, havalandırma havuzu, çökeltim tankı, debi dağıtım binası, çamur terfi merkezi, süzüntü suyu terfi merkezi, idari bina ve işletme binası olan tesis Reşadiye’nin günlük arıtım ihtiyacını karşılamış olacak.
“TEMİZ ve SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN”
Biyolojik arıtma olarak inşa edilecek olan Atıksu Arıtma Tesisi’nin bölgenin atıksu kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte atık sular tesiste toplanarak Kelkit Çayı’na temiz bir şekilde aktarılacaktır. Bu proje ile birlikte ilçemizdeki alt yapıyı tamamlamış oluyoruz. Yetkili arkadaşlarımızın da belirttiği üzere tesisimiz tahmini 2021 yılı içerisinde inşaAllah faaliyete geçecek.” dedi.

Başkan Yılmaz ayrıca ilçemizde biriken katı atıklar Erbaa Katı Atık Depolama Tesislerine götürülerek depo edilmekte, buradan çıkan metan gazıları tesiste elektrik enerjisine dönüşerek üyesi olduğumuz Yeşil Irmak Belediyeler Birliği’ne kar payı olarak aktarılmaktadır.
Gelecek nesillerimize daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak için gayret göstermeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz “Var gücümüzle milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Yarınımız bugünümüzden daha güzel olsun inşaAllah. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun.”şeklinde konuştu.
12790cookie-checkREŞADİYE BİYOLOJİK ATIK SUYU ARITMA TESİSİ HIZLA YÜKSELİYOR

ALO 153

Talep, öneri ve sorunlarınız için hizmetinizdeyiz. Lütfen ALO 153 hattını arayarak bizimle iletişime geçin.

süper uygulama Web Tasarım ve Kodlama F5 Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik ve görsel paylaşımı yasaktır.